Sprawdź wszystkie materiały na temat

Niezwykli studenci

70 – letni student z Lublin

Jeden z najstarszych studentów w Lublinie skończył studia licencjackie I stopnia. 70 – letni Jan Ondra z Lublina studiował socjologię w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie

Socjologia to kierunek, który można studiować w każdym wieku.

Dołączenie do grona studentów to spełnienie marzeń pana Jana z przeszłości – w czasach jego młodości możliwości edukacyjne były znacznie ograniczone. Teraz, kiedy dzieci i wnuki są już dorosłe, a wolnego czasu jest nieco więcej, pan Jan zdecydował się na realizację niespełnionych planów i wstąpił w szeregi braci akademickiej. Jego wybór to socjologia w Wyższej Szkole Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie .

Spędzony w murach Wyższej szkoły Nauk Społecznych czas, Jan Ondra ocenia bardzo dobrze. – W czasie studiów spotkałem się z wyjątkową życzliwością ze strony studentów i wykładowców. Nigdy też nie znalazłem się w sytuacji, w której byłbym traktowany niewłaściwie lub niepoważnie – komentuje czas studiów Jan Ondra. Wyjątkowy student podkreśla także, że ani razu nie opuścił także żadnych zajęć, nawet tych z wychowania fizycznego. Z uśmiechem wspomina jedną z pierwszych śmiesznych sytuacji na uczelni, kiedy to koledzy z roku uznali go za wykładowcę. Wysiłek włożony w studiowanie nie poszedł na marne i został doceniony przez władze uczelni – pan Jan zakończył naukę z wyróżnieniem i nagrodą rektorską.

Co dalej zamierza robić pan Jan Ondra? W październiku rozpoczął kontynuację nauki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II. Tym razem ze specjalnością nauki o rodzinie. W wolnym czasie uwielbia czytać, grać w szachy i warcaby oraz aktywnie spędzać czas poza miastem z rodziną.

Wyższa Szkoła Nauk Społecznych działa w Lublinie od 2001 roku i kształci na 7 kierunkach i 30 specjalnościach na poziomie studiów I stopnia oraz kilkudziesięciu specjalnościach o różnej tematyce na poziomie studiów podyplomowych.